zamknij

Spotkanie organizacyjne szkoły tańca Bałtyckiego Teatru Tańca

08-09-2015

 Informujemy, iż zebranie organizacyjne i zapisy do szkoły tańca Bałtyckiego Teatru Tańca odbędą się 21 września (poniedziałek) w budynku Opery Bałtyckiej (wejście od ul. Towarowej) w dużej sali baletowej, grupy dziecięce i młodzieżowe o godz. 17:30 oraz dorośli o godz. 18:00.

Serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych!

 

zamknij
drukuj

Ludzie


Scenografowie

Fabio Toblini

kostiumy

Zaprojektował kostiumy do produkcji operowych w Nationale Reisopera (Nederlands), Landestheater (Austria), Wexford Festival Opera (Irlandia). W USA pracował dla: Santa Fe Opera, Opera Theatre of St. Louis, Gotham Chamber Opera, Portland Opera. Na Broadway’u pracował przy musicalu Romeo i Julia. Na Off-Broadway’u pracował przy spektaklach muzycznych: Hedwig and the Angry Inch, Batboy the Musical, Freckleface Strawberry, The Divine Sister. W teatrze dramatycznym projektował kostiumy do klasycznych i współczesnych spektakli w wybitnych regionalnych teatrach w USA, w tym: Hartford Stage, Old Globe, Alley Theatre, Children’s Theatre Company, American Players Theatre, Long Wharf, Guthrie, Ford’s Theatre, Goodspeed Musicals oraz Studio Theatre.

Pracował również przy musicalach pokazywanych w różnych miastach USA: The Creature from the Black Lagoon, Jesus Christ Superstar, Fame, Godspell. Inscenizacja nowego musicalu Reel to Real, dla którego projektował kostiumy, pierwotnie zrealizowana w Pekinie, pokazana została na Festiwalu w Edynburgu w 2010. Jest autorem scenografii do spektakli baletowych: Diversions Iba Andersena oraz Dziadek do orzechów, grany co roku w Ballet Arizona. Toblini został nagrodzony m.in. Irene Sharaff Young Master 2008, Lucille Lortel Nomination 2001, Connecticut Critics Circle Award 2012.