zamknij

Spotkanie organizacyjne szkoły tańca Bałtyckiego Teatru Tańca

08-09-2015

 Informujemy, iż zebranie organizacyjne i zapisy do szkoły tańca Bałtyckiego Teatru Tańca odbędą się 21 września (poniedziałek) w budynku Opery Bałtyckiej (wejście od ul. Towarowej) w dużej sali baletowej, grupy dziecięce i młodzieżowe o godz. 17:30 oraz dorośli o godz. 18:00.

Serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych!

 

zamknij
drukuj

Ludzie


Scenografowie

Ewa Kochańska

scenograf

W 1997 roku rozpoczęła naukę na warszawskiej Akademii Sztuk Pięknych, studiując między innymi w pracowniach Grafiki Warsztatowej prof. Ewy Walewskiej i ilustracji prof. Janusza Stannego. W 1999 roku kontynuowała studia w Międzywydziałowej Katedrze scenografii u prof. Andrzeja Sadowskiego. W czasie nauki  tworzyła scenografię do licznych etiud studenckich realizowanych w szkołach filmowych w Łodzi i Katowicach. Za bardzo ważną uważa współpracę z Lechem Majewskim przy Operze za trzy grosze w Operze w Heilbornn. W 2003 roku obroniła dwie prace magisterskie – scenograficzną, z wyróżnieniem, do dyplomowego spektaklu Biesy w reżyserii Jarosława Gajewskiego w Teatrze Collegium Nobilium w Warszawie oraz w Katedrze Filozofii.

Zaprojektowała między innymi scenografie i kostiumy do filmu Na Jelenie w reżyserii Renaty Borowczak, Lady M. Natalii Babińskiej, Mała księżniczka w Teatrze "Capitol" we Wrocławiu. W Operze Wrocławskiej współpracowała z Markiem Weiss-Grzesińskim przy operze Czarodziejski flet Mozarta.

Bardzo ważna dla Kochańskiej okazał się współpraca z Izadorą Weiss przy balecie … z nieba w Operze Bałtyckiej w 2005. Dwa lata później swoją prapremierę w Teatrze "Capitol" miał balet Izadory Weiss Eurazja ze scenografią i kostiumami jej autorstwa. W Eurazji wystawianej w Operze Bałtyckiej Kochańska ponownie zaprojektowała scenografię.