zamknij

Spotkanie organizacyjne szkoły tańca Bałtyckiego Teatru Tańca

08-09-2015

 Informujemy, iż zebranie organizacyjne i zapisy do szkoły tańca Bałtyckiego Teatru Tańca odbędą się 21 września (poniedziałek) w budynku Opery Bałtyckiej (wejście od ul. Towarowej) w dużej sali baletowej, grupy dziecięce i młodzieżowe o godz. 17:30 oraz dorośli o godz. 18:00.

Serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych!

 

zamknij
drukuj

Ludzie


Reżyserzy realizatorzy

Karolina Sofulak

reżyser

Absolwentka Studiów Filologiczno-Kulturoznawczych Europy Zachodniej ze specjalizacją w literaturoznawstwie porównawczym na Uniwersytecie Warszawskim, obecnie także doktorantka w tamtejszym zakładzie literatury brytyjskiej. Studia kontynuowała na Międzyuczelnianych podyplomowych studiach w zakresie reżyserii opery i innych form teatru muzycznego na PWST im. L. Solskiego oraz Akademii Muzycznej w Krakowie.
 
Asystowała m. in. Davidowi Aldenowi przy spektaklu Katia Kabanowa Janáčka, Mariuszowi Trelińskiemu przy wznowieniu Madame Butterfly Pucciniego oraz Keithowi Warnerowi przy Weselu Figara Mozarta w Teatrze Wielkim w Warszawie. W roku 2010 odbyła staż w brytyjskiej operze festiwalowej Glyndebourne jako hospitant przy spektaklu Don Giovanni Mozarta w reżyserii Jonathana Kenta. Realizacja Traviaty Verdiego w Operze Bałtyckiej w Gdańsku jest jej debiutem reżyserskim.