zamknij

Spotkanie organizacyjne szkoły tańca Bałtyckiego Teatru Tańca

08-09-2015

 Informujemy, iż zebranie organizacyjne i zapisy do szkoły tańca Bałtyckiego Teatru Tańca odbędą się 21 września (poniedziałek) w budynku Opery Bałtyckiej (wejście od ul. Towarowej) w dużej sali baletowej, grupy dziecięce i młodzieżowe o godz. 17:30 oraz dorośli o godz. 18:00.

Serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych!

 

zamknij
drukuj

Ludzie


Reżyserzy realizatorzy

Ewelina Pietrowiak

 
Reżyser teatralna i operowa; scenograf
 
Absolwentka Wydziału Reżyserii warszawskiej Akademii Teatralnej im. A. Zelwerowicza (2006), Wydziału Architektury Politechniki Poznańskiej oraz Państwowej Szkoły Muzycznej I st., studentka Podyplomowych Studiów na Uniwersytecie Muzycznym im. F. Chopina w Warszawie.
 
Zadebiutowała Pokojówkami J. Geneta w warszawskim Teatrze Ateneum. Na tej scenie zrealizowała również Sonatę jesienną I. Bergmana, Trash story czyli sztukę niepamięci M. Fertacz oraz Kasta la Vista Sébastiena Thiéry. Reżyserowała między innymi w zielonogórskim Teatrze im. L. Kruczkowskiego, warszawskim Laboratorium Dramatu i Teatrze Syrena. Do swoich spektakli projektuje scenografię.
 
W teatrze operowym zadebiutowała w sezonie 2007/2008 realizacją Jutra Tadeusza Bairda w Operze Wrocławskiej. W roku 2010 na scenie Opery Bałtyckiej w Gdańsku wyreżyserowała Halkę S. Moniuszki, w Operze Wrocławskiej Matkę czarnoskrzydłych snów H. Kulenty, a na scenę Teatru Wielkiego w Poznaniu przeniosła wrocławską realizację Jutra. W grudniu 2011 w Operze Wrocławskiej wyreżyserowała prapremierę opery Z. Krauzego Pułapka.

Jest laureatką wielu nagród za swoje realizacje scenograficzne i reżyserskie, m.in. - nagroda dla najlepszego scenografa XIV Międzynarodowych Toruńskich Spotkań Teatrów Lalek za scenografię przedstawienia Wierszalin. Reportaż o końcu świata Teatru Wierszalin w Supraślu, nagroda im. Zbigniewa Krawczykowskiego przyznana przez Rektora Akademii Teatralnej w Warszawie za dobrze rokujący początek pracy zawodowej, nagroda indywidualna za reżyserię przedstawienia Kasta la Vista Sébastiena Thiéry'ego na XV Ogólnopolskim Festiwalu Komedii TALIA, nagroda publiczności za spektakl Kasta la Vista na V Katowickim Karnawale Komedii, Teatralna Nagroda Muzyczna im. Jana Kiepury dla najlepszego reżysera sezonu 2011/2012.
W 2010 za swoje realizacje operowe została nominowana do Paszportu Polityki w kategorii Muzyka Poważna.

Od grudnia 2011 pełni funkcję dyrektora artystycznego Teatru im. L. Solskiego w Tarnowie.