zamknij

Spotkanie organizacyjne szkoły tańca Bałtyckiego Teatru Tańca

08-09-2015

 Informujemy, iż zebranie organizacyjne i zapisy do szkoły tańca Bałtyckiego Teatru Tańca odbędą się 21 września (poniedziałek) w budynku Opery Bałtyckiej (wejście od ul. Towarowej) w dużej sali baletowej, grupy dziecięce i młodzieżowe o godz. 17:30 oraz dorośli o godz. 18:00.

Serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych!

 

zamknij
drukuj

Ludzie


Dyrygenci

Francesco Bottigliero

 
dyrygent
 
Absolwent Conservatorio di Salerno w klasie fortepianu i kompozycji, Conservatorio di Napoli w klasie dyrygentury oraz Università di Napoli na wydziale pedagogiki muzycznej. Ponadto ukończył studia filozoficzne w Università di Salerno. Swój warsztat dyrygencki i pianistyczny kształcił na licznych kursach mistrzowskich. Jego mistrzem i nauczycielem dyrygentury był wybitny dyrygent włoski Carlo Maria Giulini.
 
Kierował takimi orkiestrami jak Narodowa Orkiestra Filharmonii w Sibiu w Rumunii, Mołdawska Orkiestra Symfoniczna w Kiszyniowie, Kongresowa Orkiestra Symfoniczna w Sankt Petersburgu. W Polsce współpracował z Operą Wrocławską, Filharmonią Krakowską i Filharmonią Dolnośląską w Jeleniej Górze. Aktualnie współpracuje z Teatrem Wielkim w Poznaniu (Wesele Figara Mozarta, Don Pasquale Donizettiego, Kandyd Bernsteina; kierownictwo muzyczne: La serva padrona Pergolesiego, Maddalena Prokofiewa).
 
Jest autorem muzyki Kantaty Tumskiej na głosy solowe, chór, chór dziecięcy i orkiestrę, do słów Janusza D. Telejki, dedykowanej Wrocławiowi.
 
Laureat wielu konkursów pianistycznych, m.in. I Nagroda, Città di Valentino, na IX Narodowym Konkursie w Taranto (1996), I Nagroda, Napoli Nova, na Narodowym Konkursie w Neapolu (1999), I Nagroda, Caiazzo, na I Narodowym Konkursie w Neapolu (1999), I Nagroda, Forgione-Isole Borromee, na Międzynarodowym Konkursie w Verbanii (2003).
 
Ostatnią jego kompozycją jest Suite del regreso na sopran koloraturowy, altówkę i fortepian do tekstów Federica Garcii Lorki.
 
Z Operą Bałtycką współpracuje przy trzech tytułach: Makbet, Traviata i Wesele Figara.