zamknij

Spotkanie organizacyjne szkoły tańca Bałtyckiego Teatru Tańca

08-09-2015

 Informujemy, iż zebranie organizacyjne i zapisy do szkoły tańca Bałtyckiego Teatru Tańca odbędą się 21 września (poniedziałek) w budynku Opery Bałtyckiej (wejście od ul. Towarowej) w dużej sali baletowej, grupy dziecięce i młodzieżowe o godz. 17:30 oraz dorośli o godz. 18:00.

Serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych!

 

zamknij
drukuj

Ludzie


Dyrygenci

Diego Garcia Rodriguez

dyrygent

W poprzednim sezonie był dyrektorem muzycznym wystawianej przez Galician Dramatic Centre Opery za trzy grosze duetu Weill i Brecht. Współpracował też jako asystent z dyrygentem madryckiego Teatro Real, Paulem Danielem, przy Królu Rogerze Szymanowskiego, a także z Josephem Ponsem przy The Turn of the Screw Brittena.

W latach poprzednich, Rodriguez pracował w Dartington International Summer School z Diego Massonem przygotowując Madame Butterfly Pucciniego i Wesele Figara Mozarta. We Francji, w Opera de Nantes-Angers i Opera de Lausanne, gdzie razem z Nicolasem Chalvinem dyrygowali Nosem Szostakowicza i Carmen Bizeta.

Diego Garcia Rodriguez jest regularnie zapraszany przez hiszpańskie orkiestry takie jak Orquestra Sinfónica de Galicia, Orquesta Filarmónica de Málaga, Orquestra Nova da Sinfónica de Galicia, czy Xovigo, z którymi wykonuje szeroki repertuar od klasycyzmu do muzyki współczesnej.

Jego szczególne zainteresowanie muzyką nową popchnęło go do stworzenia w 2010 roku zespołu muzyki współczesnej "Taller Atlántico Contemporáneo" z siedzibą w Santiago de Compostela, którego jest dyrektorem artystycznym. W związku z tym został wybrany do udziału w przeglądzie młodych dyrygentów w “London Sinfonietta Academy 2010", w ramach którego dyrygował światową premierą melodramatu Torstena Rascha Die Träumenden Knaben podczas "The Two Moors Festival 2009".

Diego Garcia Rodriguez pochodzi z hiszpańskiej Galicji, mieszka w Londynie.