zamknij

Spotkanie organizacyjne szkoły tańca Bałtyckiego Teatru Tańca

08-09-2015

 Informujemy, iż zebranie organizacyjne i zapisy do szkoły tańca Bałtyckiego Teatru Tańca odbędą się 21 września (poniedziałek) w budynku Opery Bałtyckiej (wejście od ul. Towarowej) w dużej sali baletowej, grupy dziecięce i młodzieżowe o godz. 17:30 oraz dorośli o godz. 18:00.

Serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych!

 

zamknij
drukuj

Ludzie


Chór

Anna Michalak

kierownik Chóru

Jest absolwentką Akademii Muzycznej  im. I. J. Paderewskiego w Poznaniu w klasie dyrygentury chóralnej profesora Janusza Dzięcioła. Wykształcenie artystki jest wszechstronne, jest nie tylko dyrygentem, ale również skrzypaczką i śpiewaczką (w klasie śpiewu profesor Jadwigi Gałęskiej-Tritt, warsztat wokalny doskonaliła też pod kierunkiem Jolanty Żmurko - solistki Opery Wrocławskiej, oraz Roberta Nakonecznego).
 
Doświadczenie zawodowe Anny Michalak to przede wszystkim współpraca w realizacjach operowych i koncertowych z takimi dyrygentami, jak Gustaw Kuhn - Erl Festspiele, Siegfried Heinrich - Frankfurter Kammerchor, Antonino Fogliani - Rossini in Wildbad, William Keitel - Bayreuth Festspiele, Ewa Michnik - Opera Wrocławska. Sukcesami zakończyły się przygotowania do realizacji takich dzieł, jak Carmen, Traviata, Wolny strzelec, Zar und Zimmerman, Czarodziejski flet, Nabucco - Hersfelder Festspiele, Turek w Italii, Ser Marcantonio - Rossini in Wildbad, Zmierzch bogów, Parsifal - Erl.
 
W 2004 roku związała się z Operą  Wrocławską jako asystentka Małgorzaty Orawskiej, gdzie przygotowywała z zespołem chóru m.in. Cosi fan tutte, Carmina Burana, Straszny dwór, Zmierzch bogów

Od 2011 roku współpracuje z Operą Bałtycką, w której jest kierownikiem Chóru od stycznia 2012 roku. Na stałe współpracuje ze Stowarzyszeniem i Chórem im. J. S. Bacha przygotowując głównie dzieła kantatowo-oratoryjne. Wspólnie mają na swoim koncie pierwsze po latach wykonanie Rappresentatione per Anima e di Corpo Cavalieriego, pierwsze po 200 latach koncertowe wykonanie Pasji wg św. Mateusza Orlando di Lasso, dzieła Verdiego, Beethovena, Brucknera, Bacha, Mahlera.