zamknij

Spotkanie organizacyjne szkoły tańca Bałtyckiego Teatru Tańca

08-09-2015

 Informujemy, iż zebranie organizacyjne i zapisy do szkoły tańca Bałtyckiego Teatru Tańca odbędą się 21 września (poniedziałek) w budynku Opery Bałtyckiej (wejście od ul. Towarowej) w dużej sali baletowej, grupy dziecięce i młodzieżowe o godz. 17:30 oraz dorośli o godz. 18:00.

Serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych!

 

zamknij
drukuj

Aktualności

Friedrich Haider w Operze Bałtyckiej

12.02.2015

W najbliższy weekend w Operze Bałtyckiej będzie można zobaczyć operę Mozarta Cosi fan tutte w inscenizacji i reżyserii Marka Weissa. Orkiestrę Opery Bałtyckiej poprowadzi Friedrich Haider, jeden z najwybitniejszych dyrygentów europejskich.

W najbliższy weekend w Operze Bałtyckiej będzie można zobaczyć operę Mozarta Cosi fan tutte w inscenizacji i reżyserii Marka Weissa. Orkiestrę Opery Bałtyckiej poprowadzi Friedrich Haider, jeden z najwybitniejszych dyrygentów europejskich, dyrektor artystyczny Słowackiej Opery Narodowej w Bratysławie.

Więcej na temat spektaklu: tutaj.

czytaj więcej

Ferie w Operze Bałtyckiej

29.01.2015

Zapraszamy na spektakle odbywające się podczas ferii zimowych (2-15 lutego 2015) - Cool Fire / No More Play / Six Dances oraz Cosi fan tutte. Bilety w promocyjnej cenie 10 zł.

Opera Bałtycka i Bałtycki Teatr Tańca zapraszają na spektakle odbywające się podczas ferii zimowych (2-15 lutego 2015).

W dniach 6 i 7 lutego będzie można zobaczyć wieczór złożony ze spektakli Bałtyckiego Teatru Tańca Cool Fire w choreografii Izadory Weiss oraz No More Play i Six Dances w choreografii Jiriego Kyliana. Po koniec ferii natomiast (13, 14 i 15 lutego) zapraszamy na operę Wolfganga Amadeusza Mozarta Cosi fan tutte w inscenizacji Marka Weissa.

Bilety na powyższe spektakle w kasie Opery będzie można kupić w promocyjnej cenie 10 zł.

Uwaga! Bilety w promocyjnej cenie dostępne tylko w kasie Opery Bałtyckiej. Nie ma możliwości wcześniejszej rezerwacji miejsc.

czytaj więcej

Stulecie urodzin Janiny Jarzynówny-Sobczak

23.01.2015

W środę 28 stycznia w Operze Bałtyckiej odbędzie się koncert jubileuszowy poświęcony pamięci Janiny Jarzynówny-Sobczak.

 
W środę 28 stycznia w Operze Bałtyckiej odbędzie się koncert jubileuszowy poświęcony pamięci Janiny Jarzynówny-Sobczak. W jego programie znalazł się duet z baletu Zbigniewa Turskiego Tytania i osioł (choreografia: Janina Jarzynówna-Sobczak) w wykonaniu solistów Bałtyckiego Teatru Tańca - Beaty Gizy i Filipa Michalaka. W drugiej części Koncertu uczniowie Ogólnokształcącej Szkoły Baletowej zaprezentują program inspirowany twórczością Jarzynówny-Sobczak. Na zakończenie Bałtycki Teatr Tańca pokaże spektakl Jiříego Kyliána Falling Angels.

Podczas koncertu odbędzie się również premiera pamiątkowego albumu poświęconego pionierce teatru tańca w Polsce. Album powstał przy wsparciu Instytutu Muzyki i Tańca.

W albumie W stulecie urodzin Janiny Jarzynówny-Sobczak znalazły się archiwalne wypowiedzi choreografki, jej przemyślenia dotyczące pracy z tancerzami, teatru tańca, roli tancerza w pracy nad spektaklem oraz wspomnienia jej tancerzy. Album w sposób pełny prezentuje postać Janiny Jarzynówny-Sobczak. Można w nim zobaczyć obszerny zbiór zdjęć archiwalnych ze spektakli Janiny Jarzynówny-Sobczak jak również zdjęcia z życia prywatnego choreografki. Częścią albumu jest rozmowa Barbary Kanold z Januszem Wojciechowskim o metodach pracy choreografki z tancerzami oraz o rekonstruowanej choreografii duetu z baletu Tytania i osioł Zbigniewa Turskiego, która będzie zaprezentowana przez solistów Bałtyckiego Teatru Tańca podczas koncertu jubileuszowego. Dodatkowo w albumie ujęto spis choreografii, programów telewizyjnych i filmów o tańcu autorstwa Jarzynówny-Sobczak.
Autorką tekstu jest Barbara Kanold, dziennikarka, recenzentka telewizyjna i teatralna.Janina Jarzynówna Sobczak (1915-2004) - wybitna choreografka, twórczyni pierwszego w Polsce Teatru Tańca. Założycielka i wieloletni kierownik i choreograf Zespołu Baletowego przy Studio Operowym (późniejsza Opera Bałtycka) w Gdańsku. Założycielka, wieloletni dyrektor i pedagog Szkoły Baletowej w Gdańsku. Stworzyła ponad czterdzieści spektakli baletowych między innymi Cudownego mandaryna, Dafnis i Chloe, Niobe, Tytanię i osła, Cztery eseje. Współpracowała z innymi teatrami w kraju, z gdańskimi teatrami dramatycznymi, a także z Polską Telewizją.
czytaj więcej

Dzień Babci i Dziadka

19.01.2015

W tym tygodniu, z okazji Dnia Babci i Dziadka, zapraszamy na operę Pucciniego Tosca, którą na naszej scenie będzie można obejrzeć od czwartku do niedzieli.

W tym tygodniu, z okazji Dnia Babci i Dziadka, zapraszamy na operę Pucciniego Tosca, którą na naszej scenie będzie można obejrzeć od czwartku do niedzieli.

Dodatkowo, z okazji Dnia Babci i Dziadka, przygotowaliśmy specjalną ofertę dla wszystkich, którzy chcieliby zrobić niespodziankę swoim Babciom i Dziadkom - na spektakl 22 stycznia bilet w promocyjnej cenie 15 zł.
Bilet można otrzymać w formie eleganckiego zaproszenia.
Oferta obowiązuje tylko na bilety zakupione w kasie Opery w dniach 13-22 stycznia. W kasie należy podać hasło "Dzień Babci i Dziadka".

Korzystając z okazji wszystkim Babciom i Dziadkom składamy życzenia i zapraszamy do Opery!

czytaj więcej

Zapraszamy na spektakle BTT

05.01.2015

 W najbliższy weekend zapraszamy na spektakle Body Master / Sarabande / Falling Angels w choreografii Izadory Weiss i Jiříego Kyliána.

 W najbliższy weekend zapraszamy na spektakle Body Master / Sarabande / Falling Angels w choreografii Izadory Weiss i Jiříego Kyliána.

Premiera wieczoru złożonego ze spektakli Body Master / Sarabande / Falling Angels odbyła się na początku listopada 2014 roku. Pierwszy z nich to najnowsze dzieło Izadory Weiss opowiadające historię Mistrza, który w swojej hermetycznej rzeczywistości próbuje wykreować własny świat przy pomocy tancerzy.
 
Obecny na listopadowej premierze brytyjski recenzent Graham Watts w portalu www.dancetabs.com napisał o Izadorze Weiss i jej nowym spektaklu m.in.: (...) jasne jest, że uczeń stał się mistrzem. Odważna i pełna fantazji choreografia Weiss otrzymała już swoją oryginalną markę w świecie teatru tańca, dzięki zestawowi niezwykłych dzieł zasługujących na swoją własną publiczność na całym świecie.
 
Sarabande i Falling Angels to natomiast spektakle światowej sławy chorografa Jiříego Kyliána.
 
Na spektakle zapraszamy 16 i 17 stycznia.
Bilety dostępne w kasach i na www.bilety24.pl
czytaj więcej

Koncert Sylwestrowy

31.12.2014

Już dziś zapraszamy na Koncert Sylwestrowy. Podczas koncertu zabrzmią najpiękniejsze fragmenty orkiestrowe i chóralne oraz arie z najbardziej znanych oper i operetek.

Już dziś zapraszamy na Koncert Sylwestrowy. Podczas koncertu zabrzmią najpiękniejsze fragmenty orkiestrowe i chóralne oraz arie z najbardziej znanych oper i operetek, m.in. Carmen Bizeta, Traviaty Verdiego czy Barona cygańskiego Straussa.

Solistami koncertu będą Katarzyna Hołysz (sopran), Marcelina Beucher (sopran), Monika Ledzion (mezzosopran) i David Beucher (tenor). Solistom towarzyszyć będzie Chór i Orkiestra Opery Bałtyckiej pod kierownictwem Tadeusza Kozłowskiego. Koncert poprowadzi Jerzy Snakowski.

Szczegółowy program Koncertu:
http://www.operabaltycka.pl/pl/spektakl/koncert-sylwestrowy

Zapraszamy!

czytaj więcej

Życzenia świąteczne

23.12.2014

Szczęśliwych i Dających Nadzieję Świąt oraz Najlepszego w Życiu Nowego Roku życzą ze szczerych serc zespoły Opery Bałtyckiej i Bałtyckiego Teatru Tańca.

Szczęśliwych i Dających Nadzieję Świąt oraz Najlepszego w Życiu Nowego Roku życzą ze szczerych serc zespoły Opery Bałtyckiej i Bałtyckiego Teatru Tańca. Niech nasze spotkania staną się prawdziwym świętem dla miłujących muzykę i teatr widzów i artystów oddających tej miłości wszystko, co mają najlepszego. Niech wrażliwość na ludzkie sprawy i dobra wola wzajemnego zrozumienia zagości po obu stronach rampy i niech nas nie opuszcza poczucie wspólnoty, która jest istotą każdej sztuki.  

 
Marek Weiss
Dyrektor Naczelny i Artystyczny Opera Bałtyckiej 
czytaj więcej

Recenzja Grahama Wattsa

28.11.2014

(...) jasne jest, że uczeń stał się mistrzem. Odważna i pełna fantazji choreografia Weiss otrzymała już swoją oryginalną markę w świecie teatru tańca, dzięki zestawowi niezwykłych dzieł zasługujących na swoją własną publiczność na całym świecie - pisze Graham Watts w recenzji spektakli składających się na projekt Niderlandy.

(...) jasne jest, że uczeń stał się mistrzem. Odważna i pełna fantazji choreografia Weiss otrzymała już swoją oryginalną markę w świecie teatru tańca, dzięki zestawowi niezwykłych dzieł zasługujących na swoją własną publiczność na całym świecie - pisze Graham Watts w recenzji spektakli składających się na projekt Niderlandy.

Recenzja Grahama Wattsa, który gościł na premierze spektakli Body Master / Sarabande / Falling Angels oraz Clash / Fun / Light, ukazała się w brytyjskim portalu www.dancetabs.com. Zachęcamy do lektury tłumaczenia recenzji, które dostępne jest tutaj.

 

 

czytaj więcej

Zapraszamy na Eugeniusza Oniegina

24.11.2014

Zapraszamy na operę Piotra Czajkowskiego Eugeniusz Oniegin w reżyserii Marka Weissa, pod batutą Tadeusza Kozłowskiego.

Zapraszamy na operę Piotra Czajkowskiego Eugeniusz Oniegin w reżyserii Marka Weissa, pod batutą Tadeusza Kozłowskiego.

Jedna z najpiękniejszych oper w literaturze światowej, opowiadająca o jakże częstym w życiu każdego z nas spóźnieniu się z podjęciem najważniejszej decyzji, zagapieniu się w chwili, gdy właśnie mija nas ten jedyny, najważniejszy człowiek, który mógłby dać szczęście.

W najbliższych spektaklach wystąpią Tomasz Rak jako tytułowy Oniegin, Paweł Skałuba jako Leński, Anna Mikołajczyk jako Tatiana oraz Karolina Sikora i Marta Świderska jako Olga.

Na spektakle zapraszamy 29 i 30 listopada oraz 2 grudnia. Bilety dostępne w kasie Opery i na www.bilety24.pl.
 

czytaj więcej

Zapraszamy na Toskę

19.11.2014

W najbliższy weekend zapraszamy na operę Pucciniego Tosca w inscenizacji i reżyserii Marka Weissa pod batutą Tadeusza Kozłowskiego.

W najbliższy weekend zapraszamy na operę Pucciniego Tosca w inscenizacji i reżyserii Marka Weissa pod batutą Tadeusza Kozłowskiego.
W partii tytułowej wystąpi Katarzyna Hołysz, towarzyszyć jej będą w partii Cavaradossiego Paweł Skałuba oraz Leszek Skrla jako Scarpia.

Więcej o spektaklu: tutaj.

czytaj więcej