zamknij

Spotkanie organizacyjne szkoły tańca Bałtyckiego Teatru Tańca

08-09-2015

 Informujemy, iż zebranie organizacyjne i zapisy do szkoły tańca Bałtyckiego Teatru Tańca odbędą się 21 września (poniedziałek) w budynku Opery Bałtyckiej (wejście od ul. Towarowej) w dużej sali baletowej, grupy dziecięce i młodzieżowe o godz. 17:30 oraz dorośli o godz. 18:00.

Serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych!

 

zamknij
drukuj

Aktualności


Burza - recenzja Jacka Marczyńskiego

22.07.2015

"Przekładając sztukę Shakespeare'a na język tańca, Weiss stworzyła własną opowieść, ale pozostała wierna pierwowzorowi. Nie tylko dlatego, ze wielowarstwowa i intrygująca Burza prowokuje do rozmaitych odczytań. Choreografka trafnie wyczuła, że siłą tego tekstu jest kreacyjna moc autora oraz tego, kto dziś dokonuje kolejnej interpretacji.

(...) Budując swój spektakl, Izadora Weiss wykazała ogromną wrażliwość muzyczną. Potrafiła wykorzystać każdy z licznych motytwów rozbudowanej symfonii Mahlera do wprowadzenia oddzielnego wątku akcji lub pogłąbienia portretu postaci. Co więcej, przesiąknięta romantycznymi klimatami muzyka zainspirowała ją do wzbogacenia języka choreograficznego" - pisze Jacek Marczyński w recenzji Burzy opublikowanej na łamach lipcowego numeru "Ruchu Muzycznego".

A my już zapraszamy na Burzę w listopadzie. Bilety już do kupienia w kasie Opery i na www.bilety24.pl