zamknij

Spotkanie organizacyjne szkoły tańca Bałtyckiego Teatru Tańca

08-09-2015

 Informujemy, iż zebranie organizacyjne i zapisy do szkoły tańca Bałtyckiego Teatru Tańca odbędą się 21 września (poniedziałek) w budynku Opery Bałtyckiej (wejście od ul. Towarowej) w dużej sali baletowej, grupy dziecięce i młodzieżowe o godz. 17:30 oraz dorośli o godz. 18:00.

Serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych!

 

zamknij
drukuj

Aktualności


Ubu Rex na Musikfestspiele Saar w Niemczech

23.06.2015

Opera Bałtycka w Gdańsku zaprezentuje spektakl Ubu Rex najednym z największych niemieckich festiwali muzycznych, jakim jest Musikfestpiele Saar 2015.

Ubu Rex Krzysztofa Pendereckiego w inscenizacji Janusza Wiśniewskiego będzie można zobaczyć w najbliższych dniach w Kaiserslautern (Pfalztheater w Kaiserslautern, 27 czerwca) oraz Saarbrücken (Saarlandisches Staatstheater, 29 czerwca).

Festiwal Musikfestpiele Saar 2015 w całości jest dedykowany polskiej muzyce i jej twórcom.

Podczas Festiwalu, prezentującego najważniejsze dokonania współczesnej muzyki polskiej, obok wykonań koncertowych szczególne miejsce zajmie wykonanie sceniczne dzieła Krzysztofa Pendereckiego, który gdańską produkcję uznał za najciekawszą dotychczas realizację tego tytułu.

Ubu Rex Opery Bałtyckiej będzie jedynym spektaklem operowym reprezentującym dorobek polskiej muzyki współczesnej, który został wyprodukowany w Polsce.

Musikfestspiele Saar odbywa się w cyklu biennale już od 25 lat. Wyjątkowa lokalizacja Festiwalu w kraju związkowym Saary sprawia, że odwiedzają go zarówno widzowie z Niemiec jak i krajów bezpośrednio sąsiadujących. Międzynarodowa publiczność ma okazję uczestniczyć w wydarzeniach muzycznych prezentowanych w różnych miastach i miejscach już od początku roku.