zamknij

Spotkanie organizacyjne szkoły tańca Bałtyckiego Teatru Tańca

08-09-2015

 Informujemy, iż zebranie organizacyjne i zapisy do szkoły tańca Bałtyckiego Teatru Tańca odbędą się 21 września (poniedziałek) w budynku Opery Bałtyckiej (wejście od ul. Towarowej) w dużej sali baletowej, grupy dziecięce i młodzieżowe o godz. 17:30 oraz dorośli o godz. 18:00.

Serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych!

 

zamknij
drukuj

Aktualności


Nagrody Teatralne dla Izadory Weiss i BTT

01.04.2014

Z przyjemnością informujemy, iż Nagrodę Teatralną Miasta Gdańska za całokształt dorobku artystycznego otrzymała Izadora Weiss. Honorowa Nagroda Specjalna trafiła zaś do Bałtyckiego Teatru Tańca za inscenizację Snu nocy letniej.


Marek Weiss o Nagrodach:

"Nagrodę Teatralną Miasta Gdańska za całokształt dorobku artystycznego dla Izadory Weiss, znacząco uzupełnia Honorowa Nagroda Specjalna dla Bałtyckiego Teatru Tańca za najlepszy spektakl roku roku 2013, którą otrzymał Sen nocy letniej w jej choreografii. Ten wybór kapituły i Prezydenta Miasta Gdańska to dowód wielkiego uznania dla dorobku naszego niezwykłego zespołu i jego charyzmatycznej szefowej. Ocena ta wpisuje się w przyznanie Bałtyckiemu Teatrowi Tańca przez europejskie media najwyższej rangi wśród teatrów tańca na świecie. Nagrody te są dla nas szczególnie ważne, gdyż nagroda Prezydenta Miasta Gdańska za najlepszy spektakl roku dla naszego teatru i Izadory Weiss została przyznana już po raz drugi".